Hello, Singapore! Ieskats pilsētā no nākotnes.

Pirms lecam iekšā Singaporā, neliels fun story par izceļošanu no Bali.

Tātad – vai jūs jebkad esat aizdomājušies, kas notiek, ja paliec valstī ilgāk nekā to atļauj vīza? Tagad mēs to zinam. 😀
Viss sākās pie emigrācijas departimenta, kad robežsargi sarautām pierēm mums paziņo, ka jūs nedrīkstat izceļot no valsts, jo esat šeit palikuši pārāk ilgi. BINGO!! 😀 Skaists dienas sākums, ko lai saka. 😀 Tad mēs abi kā mazi noziedznieki tiekam vesti uz telpām, kuras parasti tūristu acīm neredzēt. Tur tiekam viegli kaunināti.. mums vēl brīdi neliela pašaizsardzība, ka viss tak ir kārtībā, līdz brīdim, kad Dāvim tāds: “Whoops… my bad.” 😀 Zanei paspēja jau nākt galvā domas par Indonēzijas cietumu un bankrotu garantējošām soda naudām.
Beigās cipars nebija nemaz tik traks: +/-35Eur, BET, vai izbraucot no valsts līdzi tiek ņemti pārsimts tūkstoši Indonēzijas Rūpiju? Noup. Tā nu atstājam visas savas mantas stāvot lidostā uz soliņa un joņojam meklēt bankomātu (līdz lidojumam 30 min). Tas protams ir ārpus drošības zonas.. izņemam naudu un skrienam atpakaļ pie drošībsarga kunga, kurš mums ar žestiem dod ziņu, ka varam doties pa pārbaudes ceļu kopā ar pilotiem un stjuartiem.. un tad, visā šajā steigā, viens moments ir absolūtā “slo-mo” sasvīdušie austrumeiropieši tiek oficiāli laisti pa priekšu lidmašīnas pilotiem. Lidostā.. viņu “mājas laukumā”.. Slo – mo for life 8).
Samaksājām štrafen un laidām uz ļoteni. Beigās viss labi un cerams nākamreiz mūs Bali ielaidīs. 😀

Ok, bet nu gan – Hello, Singapore!
1

Tātad, Singapūra ir Austrumu pasaules Šveice. Principā pundurvalsts Malaizijas dienvidos. Banku un tirdzniecības centrs ar ļoti labu augsni biznesa darījumiem un ļoti zemu korupcijas līmeni valstī.
Milzīgu, vēsturisku un super aktīvu ostu un tirdzniecības kultūru. Jau sen Singapūra bija vieta, kur tirgotāji piestāja ceļā no Indijas uz Ķīnu. Šeit viņiem praktiski nav savi dabas resursi – smiltis, dzeramais ūdens utt. tiek ievests no kaimiņu valstīm.
Singapūrā pamanījušies iedzīvoties ap 5 miljonu iedzīvotāju, kas vidēji pelna 2500 Eur mēnesī un 16% no tautiešiem ir miljonāri. Yup, tas ir lielākais procents uz kopējo iedzīvotāju skaitu pasaulē. Šeit arī ir augstākais visplašāk pārstāvēto reliģijas konfesiju indekss pasaulē. (Smadzenes salūza rakstot šo teikumu)
4Lielais attīstības bums sākās ap 60’ajiem, līdz ar to infrastruktūra ir relatīvi svaiga, tiek konstanti atjaunota un ir super attīstīta. Diezgan loģiski – Valsts ir ļoti bagāta ar daudz maksātspējīgiem iedzīvotājiem UN teritorija ir ļoti maza, līdz ar to katrs kakts ir izkopts un pārdomāts līdz perfektumam. Nu tā, ka tiešām apbrīnojami. Publiskā tualete ir “smalkāka” nekā 4 zvaigžņu viesnīca Eiropā. Sajūta, ka esam nonākuši tādā, sava veida, civilizācijas augstākajā punktā.

3267Moments, kad bērns, kurš uzaudzis ZPS daudzstāveņu smiļškastē, nonāk lielo cilvēku pasaulē. 🙂
8910121314151617192021222324
Staigājot pa ielām, Zanei ik pa laikam tāds: “Tai meitenei mugurā, kājās un uz galvas ir uzvliktas kaut kādas 10 štukas. Ikdienas ļaudis.” 😀
25262729303132Paceļot galvu gaisā, var viegli noreibt. 🙂
33353638
Lūk, arī slavenais Sky Garden. Tur augšā ir tas the dārzs, klubs un infinity baseins.
39404342415355Pusdienas ar jauku skatu. 🙂
545649
Mums, kā dizain-galvām ļoti patīk visas mazās lietas, kas redzamas pilsētvidē. Pārdomāti fonti, krāsas, formas.. it kā sīkums, bet piedod baigo maģiju un nākotnes sajūtu vietai.
484750525145
Močī uz automatizēta vienriteņa, skatoties savā pad’ā.. 😀 nu kur vēl futuristiskāk?
44
5759606264
70656668
Galīgi nelīmējās kopā tas, ka ir tropu klimats, bet visapkārt valda tīrība un nesmird. Šī bija pirmā dienvidu valsts, kurā ielas nav miskastē un smakas nebeidz nost. Sākumā likās dīvaini, bet arī tas ne bez iemesla. Te ir prātam neaptverami sodi. Par ēšanu metro stacijās – 500$, atkritumu mešanu uz ielas – 1000$, kožļājamo gumiju tirdzniecību (strikti aizliegtas) – līdz pat 2 gadi cietumā. Sabiedriskās tualetes ūdeņa nenoraušana – 1000$. Baložu barošana – līdz 2000$… 😀 izklausās unreal, bet tā tas tiešām ir. Un redzams arī rezultāts. Viss tik tiešām ir sterils, spīd un laistās. +alko un cīgām ir milzīgs nodoklis + lai iegādātos auto, nodoklī samaksā x4 variāk nekā EU, līdz ar to ielas relatīvi tukšas. BET, ir perfekta metro sistēma. Cilvēki – tas tiešām strādā. 😀 Perfekti sakārtota pilsētvide nav utopija. Tas vienkārši sabiedrībai “daudz maksā”. 🙂
71757473727679808182
8385848687
888990
Ieklīdām arī šādā tirdzniecības centrā. Ar kanālu pa vidu, jo kapēc nē.
93
…un šādām lustrām, paklājiem un ballroom’iem.. 😀
9499
100101
Un mazās biezpiengalvas tam visam pa vidu. 🙂
107
Te bija tas moments, kad bērni uzkāpj katrs uz sava elevatora un izrādās, ka tie ved uz dažādiem stāviem.. 😀 “…Alfā tā nav, nu”:D
109
Tās pa labi ir durvis uz metro. Šo transporta sitēmu redzot, savilkām nelielu sakarību – ja mēs aizbraucam uz Filipīnām un bildējam viņu vecos autobusus ar lielu apbrīnu un “ieskatu pagātnē”, tad nez ko Singapūrietis dara Latvijā, ieraugot mūsu vilcienus.. 😀
110102
Nākotnes pilsēta. 🙂
103106104Lai arī esam dabas bērni un lielākoties dzenamies pēc paradīzes pludmalēm un skaistumiem dabā… deaaaaamn, tas ir skaisti redzēt ko šādu. Redzēt mērauklu, kur mēs, kā civilizācija, esam nonākuši. Apbrīnojami un prātam neaptverami!
105

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close