Dzīve Taizemē

Hello!

Pēc divu nedēļu uzdzīves Malaizijas smalkajā Purvciemā, bija laiks kustēt uz ziemeļiem.. ne tā, ka pavisam, bet nu vismaz nedaudz uz to pusi. Tādēļ nākamais solis diezgan loģisks – Taizeme! Šī valsts arī tāda mazliet “beidzot esam šeit”, jo daudz stāsti, gan labi, gan slikti, dzirdēti par šo valsti, kā arī teju katrs tautietis, kas spēris kāju Āzijā, lielākoties to darījis Taizemē.. bet mums kaut kā līdz šim sanāca ar līkumu. Viens no iemesliem – vīza. Mūsu dzīves stilu padara jēdzīgu moments, ka uzturamies valstī diezgan ilgu laiku.. vismaz mēnesi. Tad varam nedaudz iedzīvoties un mazliet atkost to vietējo dzīvi. BET, Taizemē, izrādās mēs, poļi, leiši un vēl pāris dīvainas tautības (Igauņi nav mūsu pulkā 😦 ) varam doties uz Thai pasauli tik uz 15 dienām, ja taisa Visa on arrival. Ja grib ilgāk, tad jāsūta pases uz Stokholmu un jāgaida kamēr sataisa vīzu. Mums tas īsti neder.. so that sucks.. Bet ok, esam te un aidā pie iespaidiem:
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6db3
Pirmkārt – ēdiens! Woow.. šī valsts diezgan stabili ierindojas Āzijas virtuves topa virsotnē jau pēc pāris pirmajām dienām. Ēdiens ir ass, bet viņš ir interesanti un bagātīgi ass. Indijas, Indonēzijas un Šri Lankas virtuvēs šad tad sastopams tāds bik “klaji tups” asums (ja tā var izteikties), bet līdz šim ēdiens tik tiešām ir bijis pa pirmo zorti. Un jūras produkti ir tiiiik svaigi.. traki labi. Līdzīgi kā ar Itāliju, šeit var vienkārši braukt paēst. 😀

Lūk, divi Thaifood dūži – slavenais Tom Yum’s (zupa) un Pad Thai (makaroni ar kečupu):
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6dbc
Ziedputrejs jau sapņo par savu nākamo Thai maltīti:
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6db9UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6db6UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6db7
Vēl ļoti gardi šeit ir augļi. Jo īpaši ananasi, marakujas (passion fruit) un mango. Varbūt esam trāpījuši uz attiecīgo dabas brīnumu sezonu, bet ir tiešām izcili saldi, sulīgi un gardi. Par tūrisma sezonu runājot – izrādās, esam absolūtā off-season’ā 😀 Loģiski, ka to uzzinam esot šeit. Lai arī telefonā visu laiku prognozē lietu, realitātē tikām sagaidīti ar +37, zilām debesīm un sauli. Uzlijis ir varbūt pāris reizes pa pēcpusdienām, bet kaut kā šķiet ka tas ir tā vērts, ja pat tagad liekas, ka tūristi netrūkst, tad grūti iedomāties, kas šeit darās sezonas laikā..
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6dc0UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6db5UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6dd5UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6ddaUNADJUSTEDNONRAW_thumb_6deaUNADJUSTEDNONRAW_thumb_6dde
Vēl kas noteikti paliks atmiņā – 11 mēnešus pa lielam esam pavadījuši vasarā un lielākoties vietās pie ūdens – nekur nav bijis tāds “piens” kāds ir šeit. Ūdenī var pavadīt visu dienu.
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6de5UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6df0UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6df7UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6dfa
Un, protams, klasiskās Taizemes “pastkartes” ar eksotiskajām ainavām uz visām pusēm.
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e0dUNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e01UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e1aUNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e1dUNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e3cUNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e3dUNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e3fUNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e04UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e06UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e7eUNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e8cUNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e11UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e17UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e22UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e23UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e34
Par ko žurka tā aizdomājies? Tieši mirkli pirms tam biju beidzis skatīties youtube video no perfekti tās pašas vietas, kur tika uzņemts viens no daudzajiem 2004. gada cunami katastrofas video. Grūti tam noticēt, sēžot dzerot alsi un skatoties smaragda krāsas ūdenī, kādas briesmas, bailes un panika relatīvi nesenā pagātnē šeit notikušas. Kopā ap 250 tūkstošiem cilvēku Āzijas valstīs gāja bojā šajā katastrofā. Traki.
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e52UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e85UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e86..mazie kārdinājumi ik uz stūra.
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6e87
Vienīgais downside so far – esam nedaudz apslimuši, nu jau gandrīz lielāko daļu no piedzīvotā laika šeit (Kondiškas 2 : 1 Mēs), tādēļ tripu un vietu apskates vietā šoreiz esam uzsēdušies uz Thai ēdieniem, nakts tirgu, kur var visādus gardumus atrast, kā arī Thai masāžām. Karoč normāli pa Krievu tūristam, tik bez vodkas. 🙂 Priekā!
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_6fb5

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close