Pica Milānā!

Ir cilvēki, kuri ēd, lai dzīvotu. Un ir tie, kuri dzīvo, lai ēstu. Diemžēl, vai par laimi, ēdiens Kurmju pasaulē ir mazā trofeja, kuru vēlamies izcīnīt katru dienu. Yup – esam gardēži.

Vārds gardēdis uzreiz asociējas ar izlepušo kņazieni, kuras garšu kārpiņu vēlmes var apmierināt tikai un vienīgi ar Rītiņa gatavoto Fēru salu laša fileju panētu plātņvaļu taukos… bet tas pavisam noteikti nav stāsts par mums. Gluži pretēji – meklējam garšas baudījumus visvienkāršākajos tautas ēdienos. Itāļiem – tā ir pica. Mozzarella, tomātu pasta, mīkla un pāris bazilika lapiņas – tik vien un galdā tiek likts apaļš “maģijas” plācenis, kurš mazajiem kurmjiem liek gluži vai mēles norīt.

web_pizza_1

…un pēc šarmantā viesmīļa “Mr. Bonjorno” uzstājīgā ieteikuma, pica tiek noskalota ar vietējo “Birra Moretti”.
web_pizza_2

…un, protams, kas gan tas būtu par Modes Mekas apmeklējumu, ja mēs pat nepamēģinātu iejusties šajā gaisotnē.
italy_3italy_4italy_5italy_6italy_7italy_8

Vēderi pilni. Acis dedzīgi lielas. Bargā itāļu stila policija izturēta. Lieliskai dienai – lielisks noslēgums! Laiks Aperitivo!

italy_9

…bet te īstenībā gribās mazliet pastāstīt un padalīties ar pieredzi. Man, kurmim, sirdī ZPS’iniekam – parastajam latvietim, patiesībā šis bija ļoti pozitīvs pārsteigums. Izrādās, ka šis Aperitivo nav tikai dzēriens, bet tā ir tradīcija. Ik vakaru, kad darba dienai laiks likt punktu (ap plkst. 18:00 – 19:00), stilīgie itāļi dodas uz bāru, kur tiek pasūtīts atspirdzinošs, viegli alkoholisks dzēriens apmēram 7 Eur vērtībā. Kopā ar dzērienu galdā tiek likta uzkodu plate:
italy_10

…draugi drošvien neticēs, bet ne par ēdienu vai alkoholu es biju vislielākajā sajūsmā… 🙂 bet gan par konceptu kopumā. Visapkārt vieni itāļi – 70’gadīgs pārītis, jauniešu bariņš, biznesa partneri, māte ar bērniem – utt., utt… bet galvenais, visi kopā. Bija skaidri redzams, ka tā ir daļa no viņiem.. tas viņiem ir asinīs. Un galu galā – vai ideja par vienu/divām stundām no mūsu dārgās dienas, ko atvēlam sev tuvajiem cilvēkiem, lai vienkārši pabūtu kopā un atslēgtos no darba dienas izklausās tik slikti vai grūti?

Domājam, ka šo liksim ķešā un nesīsim dzīvē tālāk. 🙂

Bottom line: esot ciemos, ir jāiet pie vietējiem. Tur gan ēdiens pareizais, gan atmosfēra īstā. Cenas ziņā – tas pats, kas McD (Maķīts).

Noteikti atgriezīsimies!

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close